Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Playstation 4

[clanek - - anthraxCZ]

Tak jsme se všichni dočkali a měsíc spekulací je konečně a úspěšně za námi. Sony totiž na včerejším Playstation Meetingu oficiálně oznámilo nástupce Playstation 3 - konzoli nové generace Playstation 4. A co všechno jsme se na této akci dozvěděli? Víme design Dualshocku 4, informace o nov...

Activision na GDC odprezentuje next-gen engine

[anthraxCZ 22.01.13 15:28] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Herní portál CVG.com je v poslední době nejaktuálnějším zdrojem novinek a zpráv o nových konzolích. A svou pozici redaktoři potvrdili i dnes. Podařilo se jim totiž vyšťourat na stránce vývojáře z Activisionu, Jorgeho Jimeneze, že na letošním Game Developers Conference právě tento vývojář bude prezentovat next-gen grafiku.

60-ti minutová prezentace označená jako "fotorealistické renderování očí a deformace" bude prezentovat tvorbu fotorealistických postav pro hry a hardware nové generace. Otázkou zatím zůstává, zda prezentace bude přístupná i veřejnosti nebo jen vybraným hostům. Pravděpodobně se ale dočkáme prvních záběrů toho, jak budou vypadat hry na nové konzole! Game Developers Conference se koná v březnu 2013.

Sony s oznámením PS4 vyčkává na kroky Microsoftu

[anthraxCZ 22.01.13 15:09] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Jestli patříte mezi ty, kteří netrpělivě očekávají představení nových konzolí Microsoftu a Sony, je následující zpráva přesně pro vás. Kazuo Hirai, výkonný ředitel Sony, se totiž vyjádřil k tomu, kdy hodlají představit Playstation 4. Nikoli však konkrétně, ale spíše naznačil taktiku a strategii Sony v konkurenci s Microsoftem.

A co tedy Kaz Hirai o představení nové konzole míní? "Proč bychom měli představovat něco jako první, když se konkurence dívá a může přijít posléze s něčím lepším," zní z úst Hraie pro britské noviny The Sun. Jinými slovy tedy říká, že Sony vyčká na představení konzole Microsoftu, díky čemuž se následně bude moci vytasit s propracovanějším a promyšlenějším způsobem prezentace. Problém nastane ve chvíli, kdy Microsoft zvolí podobnou taktiku a ticho před bouří bude pro hráče nesnesitelné.

Hirai mluvil o plánech společnosti obecně i dál. Jelikož se Sony v současné době nachází ve finanční krizi (mimo jiné prodává své vlastní sídlo, jejíž prodej by měl snížit dluh společnosti), je Kaz Hirai v nelehké pozici. Podle něj se Sony v nejbližší budoucnosti bude věnovat hlavně herní divizi Playstation (konzole a hry), digitálním foťákům a také telefonům. Naopak se omezí výroba a produkce televizí, jejichž prodeje a poptávka výrazně klesly.

Momentálně očekáváme představení konzolí již v březnu na GDC. Jak to ale nakonec všechno bude - kdo svou konzoli představí jako první - ukáže čas.

Nový díl Prince of Persia vyjde v roce 2014

[anthraxCZ 21.01.13 15:55] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Série Prince of Persia patřila ve své době k nejoblíbenějším herním sériím vůbec. Současná generace však přinesla jen dvě hry z tohoto světa - a to sice The Forgotten Sands a Prince of Persia 3D. Ubisoft si je ale dobře vědom potenciálu značky, což dokazuje i informace zveřejněná v aktuálním čísle Oficiálního Xbox Magazínu.

Tam se totiž píše, s odkazem na důvěryhodné zdroje, že nový Prince of Persia dorazí příští rok a to na konzole nové generace. Uvidíme, třeba dojde k odhalení hry na letošní E3.

Přijde Playstation 4 s novým herním ovladačem?

[anthraxCZ 18.01.13 15:53] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Ke konzoli Playstation neodmyslitelně patří herní ovladač s názvem Dualshock, který byl vzorem pro většinu herních ovladačů. Po příchodu Xbox 360 a jeho ovladače, který i zapřísáhlé Sony fandy přesvědčil o tom, že dualshock není úplně dokonalý, to ale vypadá, že s Playstationem 4 Sony přijde i s novým ovladačem.

Alespoň to tvrdí redaktoři herního portálu CVG, kteří se odvolávají na zdroj v Sony. Podle něj se nový ovladač od Dualshocku odlišuje hned v několika aspektech a podobu s dualshockem byste v něm hledali jen stěží. Nový ovladač má navíc obsahovat pohybové senzory a dotykový displej. Dejte vědět v komentářích, jak vám vyhovuje dualshock u Playstation 3 a zda byste vy osobně přivítali změnu?

Poslední zprávy: PS4 výkonově lepší než X720

[anthraxCZ 17.01.13 16:51] Komentáře [2] Komentáře

Xbox 360Teprve před nedávnem skončila výstava elektroniky CES 2013, kde se za zavřenými dveřmi měly prezentovat i nové konzole. Informací, které unikly, je poměrně dost a můžete je najít všude na mém Gamezinu. Nejnovější uniklá zpráva, kterou zveřejnil herní portál vg247, mluví dokonce o technických specifikacích obou konzolí.

Respektive, dává je do porovnání a tvrdí, že nový Playstation bude výkonově lepší než jeho konkurent od Microsoftu. Jak je to možné? Vg247 tvrdí, že PS4 bude mít výkon zhruba 1.8 teraflops, zatímco Xbox 720 1.2 teraflops. Podle dalších informací má nový Playstation mít celkem 4GB ram (1GB vyhrazený pro operační systém a zbytek pro hry), nový Xbox pak 8GB ram, kde systém bude vyžadovat 3GB a zbylých 5GB bude pro hry. V pamětích však bude rozdíl v rychlosti, a výkonově by Playstation 4 měl být o kus výš.

Další informace hovoří o tom, že obě dvě konzole budou mít Blu-ray mechaniku s možností čtení disků o velikosti až 100GB! Na bližší informace si budeme muset počkat pravděpodobně do března. Ale to už není tak daleko! Zůstaňte s Gamezinem!

Neil Thompson: next-gen ne až tak velký krok kupředu?

[anthraxCZ 16.01.13 20:33] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Neil Thompson je jedním z těch, kteří nám pravidelně servírují novinky ohledně next-gen konzolí. V rozhovoru pro OXM se Thompson o nových konzolích rozpovídal znovu - jenže pozitivní vyhlídky střídá spíše vystřízlivění. Proč? Thompson totiž míní, že konzole nenabídnou takový skok jako přechod z generace minulé na současnou.

Ostatně posuďte jeho slova sami: "Nová generace bude skokem, avšak ne tak velkým a zcela zjevným. Vývojáři budou hry vyvíjet chytřejším a modernějším způsobem...," říká Thompson v souvislosti s potřebným rozpočtem na vývoj hry pro next-gen konzole. Myslí si, že hráči tak znatelný rozdíl jako v případě skoku z Playstationu 2 a Xboxu na Playstation 3 a Xbox 360 už s novými konzolemi nezažijí.

Vývojářské firmy by totiž musely na vývoj her poskytovat až desetkrát větší rozpočet, což by znamenalo, že hra by musela prodat alespoň 20-30 milionů kopií, aby se vůbec zaplatit její vývoj. Z jeho slov můžeme usuzovat, že vývoj her poběží zhruba stejně jako při současné generaci a že rozdíly od současných her nebudou tak markantní, spíše kosmetické. Co myslíte?

Analytik Pachter k next-gen konzolím a Wii U

[anthraxCZ 15.01.13 17:19] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Herní analytik Michael Pachter patří k nejproslulejším analytikům z oblasti her. Docela paradoxně, protože jeho předpoklady, analytické pohledy jsou buď tak zřejmé, že o nich ani není třeba mluvit, nebo se naopak ukáží jako zcela nepřesné. No, pojďme se podívat, co tento chlapík předpokládá v souvislosti s next-gen konzolemi.

"Až next-gen konzole vyjdou, budou mnohem lepší než Wii U. Call of Duty na Wii U je sice skvělé. Problémem je to, že, jelikož je Call of Duty hrou, která vyžaduje širokou hráčskou komunitu, a na Wii U hraje online pouhá čtveřice dalších lidí, to není zábava. Nikdo by si kvůli CoD Wii U nekoupil," doslova řekl Pachter.

Závěrem snad dodáme, že Nintendo může u hráčů uspět leda tak s exkluzivitami, které na jiných platformách nenajdeme. Ze všech ostatních hledisek ale bude Wii U za konkurenty nové generace od Microsoftu a Sony zaostávat. Jenže tohle jsme tušili už vydáním Wii U.

Chystají Visceral fps Dead Space nebo novou IP?

[anthraxCZ 14.01.13 20:15] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Herní studio Visceral Games patří mezi významné autory herního gigantu EA. A mimo to, že v současnosti dokončují třetí díl vesmírného horroru Dead Space, ve Visceral Games se také pracuje na zbrusu nové herní značce. Podle toho, jaké hry mají Visceral na kontě (Army of Two, Dead Space, The Godfather aj.), bychom mohli soudit, že půjde o další hru z třetí perspektivy.

Jenže nejnovější nabídky práce na stránkách Visceral Games naznačují něco jiného: v job listingu se totiž objevilo, že hledají někoho, kdo má přehled v FPS hrách. Kotaku před nedávnem navíc pustilo do světa spekulace o připravovaném Dead Space first person titulu a odchod spoluzakladatele Guerilla Games právě do Visceral, dává tušit něco zajímavého. Ačkoliv nemůžeme s jistotou říci, zda se jedná o novou IP nebo Dead Space z prvního pohledu, hra pravděpodobně dorazí až na nové konzole.

Co byste radši - novou IP od Visceralu nebo Dead Space jako FPS titul?

Next-gen konzole budou odhaleny už v březnu!

[anthraxCZ 14.01.13 20:05] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Gamezin několik dní kvůli problémům s hostingem neběžel, avšak dnes je vše již v pořádku, a tak se můžeme podívat na nejaktuálnější novinky ze světa next-gen konzolí. A ty jsou doopravdy žhavé. Počínaje dnešním dnem totiž herní portály zahlcuje informace o tom, že next-gen konzole Microsoftu a Sony budou odhaleny už v březnu.

Pojďme se ale podívat na informace hezky popořadě. Herní časopis Game Informer ve svém únorovém vydání zveřejnil informaci, že jak Microsoft, tak Sony chystají ještě před samotnou E3 jakési menší konference ve stylu společnosti Apple, kde by podle všeho měly odhalit nové konzole. Tyto konference by se podle Game Informeru měly konat už v březnu letošního roku, což je čas Game Developers Conference. "Doslechli jsme se, že jak Sony, tak Microsoft chystají Apple-style konferenci někdy v čase Game Developers Conference na konci března, kdy odhalí své nové platformy," píše se doslova v únorovém čísle Game Informeru.

Situaci se rozhodl probádal také herní portál CVG, jehož zdroje potvrzují informace o odhalení nových konzolí ještě před vypuknutím E3. Na eventech v březnu by totiž mělo dojít k odhalení pouze konzolí, E3 pak bude ve znamení oznámení a prezentací vůbec prvních next-gen her pro tyto herní systémy. Game Informer v informacích pokračuje: podle nich totiž Playstation 4 dorazí v říjnu před Xbox 720, který spatří světlo světa v listopadu. S odvoláním na předpoklady analytiků pak uvádí také přibližnou cenu nových konzolí, která by se měla pohybovat v rozmezí $350-$400. Sony odmítlo informace Game Informeru a CVG komentovat.

Nové konzole jsou setsakramentsky blízko! Pro aktuální info zůstaňte se mnou!

Doom 4 skoro potvrzen na next-gen konzole

[anthraxCZ 06.01.13 16:31] Komentáře [3] Komentáře

Xbox 360Ačkoliv Doom 4 nikdy nebyl ohlášen, snad všichni fandové série věří, že hra je ve vývoji. A teď to vypadá, že tomu tak doopravdy je. Jeden z vývojářů společnosti id software totiž prozradil klíčové informace, které by mohly odkazovat právě na Doom 4. Hlavní programátor Brian Harris, který až do ledna roku 2012 byl hlavním designérem Doom (tato informace pochází z Linkedin), totiž na svém Twitteru prohlásil:

"V současné době se věnuji své novorozené dcerce. Ale až se vrátím, podám zprávu o velkém projektu pro nové platformy," píše Harris na svém Twitter účtu. Ačkoliv to tedy není potvrzení, velký projekt, skutečnost, že Harrir byl lead designérem Doom 4 a posléze pracoval také na Doom 3: BFG Edition, naznačuje, že půjde doopravdy o Doom 4. A co víc - nové platformy v tomto kontextu dozajista znamenají next-gen konzole Microsoftu a Sony!

Uživatelské sekce

Nick:
Heslo:

Shoutbox

Jméno:
5 + 5 =
melinafredawitt 10.02.17 v 16:45

why is no one talking

melinafredawitt 09.02.17 v 19:59

hola

melinafredawitt 09.02.17 v 17:23

what is this website

melinafredawitt 09.02.17 v 17:22

what is this website

melinafredawitt 09.02.17 v 17:21

hey

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Poslední komentáře

24.03.16 v 03:19 od asddsad Komentář

24.03.16 v 03:02 od asd Komentář

24.03.16 v 02:59 od Acro Komentář

24.03.16 v 02:57 od Sco Komentář

13.08.13 v 16:46 od acro Komentář

01.08.13 v 10:15 od Acro Komentář

29.06.13 v 00:51 od adadsa Komentář

17.03.13 v 19:22 od Acro Komentář

16.03.13 v 13:57 od Acro Komentář

16.03.13 v 11:21 od Acro Komentář

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich