Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Playstation 4

[clanek - - anthraxCZ]

Tak jsme se všichni dočkali a měsíc spekulací je konečně a úspěšně za námi. Sony totiž na včerejším Playstation Meetingu oficiálně oznámilo nástupce Playstation 3 - konzoli nové generace Playstation 4. A co všechno jsme se na této akci dozvěděli? Víme design Dualshocku 4, informace o nov...

Série AC, Far Cry, CoD budou pokračovat, oficiálně

[anthraxCZ 08.02.13 10:18] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360V průběhu včerejšího dne hned několik velkých herních uskupení vydalo zprávu nebo prohlášení o potvrzení pokračování svých velkých herních sérií. Ačkoliv to nejsou v podstatě žádná překvapení, je vždycky lepší mít to oficiálně potvrzené. A na jaké nové díly zaběhnutých herních sérií se tedy můžeme v budoucnu těšit?

Tak především Ubisoft ohlásil práce na novém pokračování série Assassins Creed. Ivey Guillemot, prezident Ubisoftu, potvrdil, že nová hra vyjde ve finančním roce 2014, který začíná letošním dubnem a končí březnem příštího roku, z čehož vyplývá, že nového dílu Assassins Creed bychom se mohli dočkat ještě letos na konci roku. V oznámení nového dílu mimo jiné stojí, že prozkoumáme úplně nové časové období. Internetem se pak šíří spekulace, že nový titul ponese název Assassins Creed: Black Flags. Oficiální představení hry by mělo přijít už brzy.

Další pokračování, o kterém padla zmínka včera, je znovu ze stáje Ubisoftu. Ten se totiž nechal slyšet, že, jelikož Far Cry 3, která se líbila jak recenzentům, tak hlavně hráčům, prodala 4.5 milionů kusů, na čtvrtý díl nebudeme čekat tak dlouho jako na ten třetí. S novým Far Cry tedy můžeme počítat v průběhu příštího roku, letošek totiž pravděpodobně připadne novému Assassins Creed titulu.

Dalším potvrzeným pokračováním je ze série herního velikána Call of Duty od Activision. Ředitel finančního oddělení společnosti totiž pronesl: "Call of Duty série bude pokračoval a nový díl můžete očekávat v tomto roce. Nová hra zvýší laťku inovací ještě mnohem výš." Otázkou zatím zůstává, zda všechny výše zmíněné tituly dorazí na next-gen konzole nebo na ty současné, neboť časově by měly vyjít v období, kdy na trh pravděpodobně přijdou nové konzole.

Tvůrci Dishonored chystají next-gen hru

[anthraxCZ 07.02.13 13:47] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Další z řady vývojářských studií, které se pomalu ale jistě přesouvají na vývoj next-gen her, je Arkane Studios, tvůrci velmi zdařilého titulu Dishonored minulého roku, který si odnesl v mnoha magazínech a anketách ocenění za nejlepší hru roku 2012. Oficiální stránky nyní inzerují místo programátorů hry pro next-gen konzole.

Že by snad Dishonored 2? Vzhledem k prodejním úspěchům první hry (Dishonored se prodalo více než 2,5 milionů kopií, což je na zcela novou herní značku opravdu hodně), by to dávalo smysl. Zástupci Arkane Studios se ale teprve nedávno nechali slyšet, že se chtějí vrhnout na něco úplně nového. My to schvalujeme!

Bungie odhalí Destiny v nejbližších týdnech

[anthraxCZ 07.02.13 13:41] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Dlouho vyvíjený projekt s názvem Destiny od vývojářů Bungie, kteří stojí za kultovní sérií Halo, bude v následujících týdnech konečně odhalen. "Mnoho let jsme tajně pracovali na zcela novém univerzu. Zatím hru představit nemůžeme, ale během několika dalších týdnů představíme, na čem jsme pracovali," zní z Bungie.

Destiny vydá Activision a podle všeho na současnou generací konzolí, tedy na Xbox 360 a Playstation 3. Uvidíme ale teprve při oficiálním představení, jestli hra nezamíří také na Xbox 720 a Playstation 4.

Spekulace z japonských novin: PS4 letos za 400€

[anthraxCZ 07.02.13 13:17] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Japonské noviny Asahi Shimbun přinesli zajímavou informací, týkající se nové konzole Playstation 4. Podle autorů článku o Playstation 4 bude konzole vydána do konce letošního roku a to sice v regionu Japonska a Severní Ameriky (Evropa bude muset počkat do příštího roku) a cena by se měla pohybovat kolem 40,000 yenů.

40, 000 yenů, tedy zhruba 400 €, tedy kolem 8000 - 9000 Kč je podle novin minimální částka, kterou bude Sony za svou novou konzoli chtít. Připomeňme, že Playstation 3 stál na začátku ještě o 200 € více. Jak se vám cena pozdává?

Jack Tretton ze Sony: jsem proti zákazu bazarových her

[anthraxCZ 07.02.13 13:11] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Skvělou zprávu dnes do světa vypustil analytik Michael Pachter. Ten se totiž na poslední E3 setkal s Jackem Trettonem ze Sony a diskutovali spolu problematiku bazarových a použitých her, jejichž obchod s nimi poškozuje (ubírá zisk) vývojářským studiím, vydavatelům a i producentu konzole. A co tehdy Jack Tretton říkal?

"Řekl, ´jsem absolutně proti tomu, abychom zakázali prodej použitých her. Myslím, že pro zákazníka je skvělá možnost kupovat hry z druhé ruky. Máme zákazníky, kteří naši konzoli koupí až v pokročilém stádiu životního cyklu konzole, zaplatí méně, hledají kvalitní hry, a já si myslím, že by to bylo vůči zákazníkům velice nemoudré, zakázat prodej bazarových her,´" řekl Pachter pro Gametrailers.

Z toho nám vyplývají dvě věci: jednak, a to především, že už trochu starší spekulace o tom, že Playstation 4 nebude přehrávat bazarové hry (respektive, že bude mít ochranu, která zamezí prodeji z druhé ruky), se snad přece jen neukáží jako pravdivé. Trettonovo postoj je totiž docela jasný a pozitivní. Druhým faktem je, že jsou to slova Pachtera, navíc rok stará, a tak budeme muset počkat na oficiální představení konzole Playstation 4 a jejích možností a služeb.

Odhalen next-gen The Witcher 3: Wild Hunt + obrázky

[anthraxCZ 05.02.13 09:54] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Herní časopis Game Informer přinesl další exkluzivní odhalení. Tentokráte se jedná ale opravdu o pořádnou hru a hlavně jednu z prvních oficiálně potvrzených her pro next-gen konzole. Jde o třetí kultovní série The Witcher od CD PRojekt. The Witcher 3: Wild Hunt, jak zní celý název, vyjde příští rok na Pc a next-gen konzole.

K odhalení došlo teprve před pár okamžiky, ale už jsou k dispozici i první informace: herní svět bude o 20% větší než ten ve Skyrimu (cesta z jednoho konce světa na druhý zabere klidně půl hodiny), Witcher 3 poběží na CD RED Engine 3, půjde o otevřený svět, plný skupin banditů, ale také zvířat, čeká na vás více než 100 hodin úkolů + ty vedlejší, hra nebude mít nahrávací obrazovky a spousta dalšího.

Další informace by se měly objevit během následujících hodin. Co je ale ze všeho nejdůležitější, je fakt, že CD Projekt hru potvrdili pro next-gen konzole Playstation 4 a Xbox 720 a to už na příští rok. Uvnitř novinky si můžete prohlédnout vůbec první obrázky oskenované z časopisu a také video při příležitosti odhalení hry.

XMB nových televizí jako vodítko k menu PS4?

[anthraxCZ 04.02.13 21:54] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Teprve před nedávnem jsme tu měli novinku o tom, že Sony chystá nový Blu-ray přehrávač na letošní rok. V záplavu spekulací jsme přehrávač brali jako klíč k designu i Playstationu 4. V podstatě stejná situace by mohla nastat i u menu, tzv. XMB konzole. Sony totiž i u nových televizí chystá nové uživatelské prostředí.

To by se mohlo stát i vzorem pro nové uživatelské rozhraní konzole Playstation 4. A jak tedy nové XMB 2013 vypadá? To můžete posoudit uvnitř této novinky na přiloženém videu.

Michael Pachter věští z koule: PS4 hry s 240 fps

[anthraxCZ 04.02.13 14:43] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Známý herní analytik Michael Pachter opět věští z koule. Dnes přišel s opravdu zajímavým předpokladem, který se týká nové konzole společnosti Sony Playstation 4. Podle něj totiž konzole nabídne hyperrealistické hry, které poběží až v 240 snímcích za sekundu (pro srovnání, dnes ty technicky zdařilejší hry běží ve stabilních 30 fps).

Vážnost Pachterova prohlášení naznačuje i fakt, že v době, kdy mělo dojít k ohlášení Playstation 3, Pachter předpovídal, že konzole zvládně rozlišení 4D a 120 snímků za sekundu. Ve finále to asi tedy bude všechno úplně jinak.

PS4 už nebude osinou v zadku jakou byla PS3?

[anthraxCZ 02.02.13 12:01] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Další z řady spekulací o Playstationu 4 vyplula na povrch. Tentokráte se týká architektury samotné konzole. Ta má zjednodušená tak, aby pro Playstation 4 bylo možné bez problémů vyvíjet hry a aby se neopakovala situace s Playstationem 3, kde si vývojáři stěžovali na složitou a nepřehlednou architekturu konzole.

To znesnadňovalo vývoj mnoha důležitým herním studiím jako například Bethesda Softworks. Známí se stali i Vigil Games, kteří Playstation 3 označili za osinu v zadku. Všechno tohle by mělo pominout právě zjednodušením architektury nové konzole a velkou pomocí samotné Sony při vývoji her pro jejich konzoli. Tyto zprávy vycházejí částečně z reportu magazínu EDGE a částečně z herní stránky gamingbolt.com.

Tvůrci TDU mají v přípravě závody pro Playstation 4

[anthraxCZ 01.02.13 15:09] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Další z řady uniklých informací, které si na svých vývojářských profilech zveřejňují samotní tvůrci, je tady. Tentokráte nám něco prozradil profil Sébastiena Alzamory, který pracoval jako grafik na hrách Rush či Test Drive Unlimited. A co udělal? Přidal si na svůj profil neznámý závodní projekt pro Xbox 360, Playstation 3 a především pro Playstation 4, na kterém v současnosti pracuje.

Podle všeho hra vzniká ve study Ivory Towe, což je studio založené bývalými zaměstnanci Eden Games, kteří stojí právě za sérií Test Drive Unlimited. Hra by měla vznikat pod záštitou Ubisoftu. Uvidíme první záběry z next-gen závody hry pro Playstation 4 už v únoru na Playstationu Meetingu? Dost možná ano! Obrázek u novinky je pouze ilustrační.

Uživatelské sekce

Nick:
Heslo:

Shoutbox

Jméno:
5 + 5 =
melinafredawitt 10.02.17 v 16:45

why is no one talking

melinafredawitt 09.02.17 v 19:59

hola

melinafredawitt 09.02.17 v 17:23

what is this website

melinafredawitt 09.02.17 v 17:22

what is this website

melinafredawitt 09.02.17 v 17:21

hey

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Poslední komentáře

24.03.16 v 03:19 od asddsad Komentář

24.03.16 v 03:02 od asd Komentář

24.03.16 v 02:59 od Acro Komentář

24.03.16 v 02:57 od Sco Komentář

13.08.13 v 16:46 od acro Komentář

01.08.13 v 10:15 od Acro Komentář

29.06.13 v 00:51 od adadsa Komentář

17.03.13 v 19:22 od Acro Komentář

16.03.13 v 13:57 od Acro Komentář

16.03.13 v 11:21 od Acro Komentář

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde