Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Playstation 4

[clanek - - anthraxCZ]

Tak jsme se všichni dočkali a měsíc spekulací je konečně a úspěšně za námi. Sony totiž na včerejším Playstation Meetingu oficiálně oznámilo nástupce Playstation 3 - konzoli nové generace Playstation 4. A co všechno jsme se na této akci dozvěděli? Víme design Dualshocku 4, informace o nov...

LA Noire na jaře 2011

[anthraxCZ 30.06.10 19:34] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Dlouho tajený projekt Rockstar Games s názvem L.A. Noire, který měl být původně jen pro majitele Playstation 3, snad konečně zná datum vydání. Podle srpnového čísla Xbox 360 World totiž tahle gangsterovka vyjde pro obě konzole na jaře příštího roku. Scan potvrzující tuto informaci naleznete uvnitř novinky. V článku se píše, že L.A. Noire bude kombinovat herní mechanismy z mnoha úspěšných her - počínaje Mafií II a Grand Theft Auto (otevřený svět) a třeba Mass Effectem (unikátní systém dialogů) konče. Od klasického akčního stylu se L.A. Noire bude lišit adventurními prvky - právě zmiňované rozhovory anebo vyšetřování.

Podle vyhledáváče na stránkách Games Convention bude Take Two (kam spadá Rockstar Games a pod nějž spadá Bondi Team) na letošním ročníku veletrhu přítomno. Doufejme, že konečně L.A. Noire odprezentují v gameplay videích. V každém případě, hezky se nám to rýsuje - srpen nás čeká Mafie II a jako zákusek L.A. Noire na jaře příštího roku.

Duke žije?

[anthraxCZ 30.06.10 09:42] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Autoři hodně dlouho (a to fakt dlouho) očekávaného pokračování průkopnické first person střílečky Duke Nukem asi dobře věděli, proč hře dali podtitul Forever. Navzdory zprávám, které se šířily internetem minulý rok, že vývoj Duke Nukem Forever byl oficiálně zrušen, se totiž před týdnem na oficiálním fóru 3d realms objevila reakce od George Broussard, člena vývojářského týmu, na zrušení Forever. V příspěvku doslova píše: "Dvě fakta - nic jsme neřekli (jako reakce na zrušení DNF). A fórum stále jede."

Forever - Navždy. Bude tu tedy teď už možná ne moc očekávané pokračování Duka s námi navždy ? Těžko říct. Vzhledem k tomu, že vývoj trval více než deset let a během něho byl Forever kolikrát zrušen a znovu obnoven, lze složitě odhadnout další budoucí události. Možná se ale přece jen dočkáme ? Uvnitř novinky naleznete starší super teaser trailer.

Prvních deset minut z Naughty Bear

[anthraxCZ 30.06.10 09:26] Komentáře [4] Komentáře

Xbox 360O zvláštním titulu Naughty Bear od A2M pod vydavatelskou společnosti 505 jste již určitě slyšeli. Ve hře se ujmete role medvěda, který svým kámošům chystá odplatu. Možná jste si, stejně tak jako já, ale dost dobře nedokázali představit, jak takový naštvaný plyšový medvěd v akci vypadá. A přesně proto mám pro vás celých šestnáct minut gameplay záběru. První video naleznete uvnitř novinky a druhé pod tímto odkazem.

Naughty Bear vyšlo včera a videa naznačují, že nepůjde o lineární mlátičku. Ve hře totiž budete moci zlikvidovat své zákeřné plyšové kámoše nekámoše mnoha způsoby. Za různé způsoby likvidace získáte adekvátní počet bodů. Důležitým aspektem bude také nastražení pasti. Vaše chování se promítne do reakcí AI medvědů. Ostatně, posuďte sami v gameplay videích.

Crysis 3 jen pro 3d televizory?

[anthraxCZ 29.06.10 19:04] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Možná si říkáte, proč píšeme o Crysis 3, když ještě ani nevyšla dvojka. Tak tady máte odpověď - německý portál cynamite.de zpovídal vývojáře z německého Cryteku Cevata Yerliho a na otázku, která souvisela s 3d technologií v Crysis 2, odpověděl těmito slovy: "Může se klidně stát, že Crysis 3 bude pouze ve 3d... A sakra, teď jsem nechtěně potvrdil existenci Crysis trojky!!" Což o to, Crysis bylo původně plánováno jako trilogie, mnohem podstatnější je ale fakt, že Crytek uvažuje o exkluzivitě pro 3d technologii - tedy pro zařízení schopné zobrazit 3d.

Co to pro nás hráče znamená? Především pořádný průvan do našich peněženek, protože 3d televizory jsou prozatím high-endovým zařízením pro opravdové fajnšmejkry. Další detaily Yerli neprozradil. Jen pro přehled - cena 3d televizí se momentálně pohybuje nad 20 000 Kč. Doufejme, že 3d technologie v plném rozsahu si dá ještě na čas.

Konami lineup na Gamescom 2010

[anthraxCZ 29.06.10 17:04] Komentáře [1] Komentáře

Xbox 360Další německá herní výstava s názvem Gamescom 2010 začíná v druhé polovině srpna (konkrétně začíná 18. srpna a bude trvat čtyři dny) a Konami jako jeden z prvních vystavovatelů zveřejnilo chystaný line-up her a také jednu zajímavou zprávu. Nejdříve k hrám, které by na letošním Gamescomu neměly chybět a měly by být v hratelné podobě - především půjde o nový ročník fotbalové simulace Pro Evolution Soccer 2011, sekačka Castlevania: Lords of Shadow nebo třeba hudební hříčka Def Jam Rapstar.

Jak jsem již zmiňoval, tyto tři tituly budou poprvé k vyzkoušení veřejností právě na letošním Gamescomu. Teď k té zajímavosti. Zástupci Konami totiž uvedli, že na letošním veletrhu v Německu budou také prezentovat hry pro nové hardware technologie herních gigantů. To buď znamená oznámení her pro Xbox 360 Kinect (a potažmo i PS Move a Nintendo 3DS) anebo třeba hry pro nové konzole (například Segy)? Necháme se překvapit.

Metro 2033 dostane pokračování

[anthraxCZ 29.06.10 12:52] Komentáře [1] Komentáře

Xbox 360THQ oznámilo, že postapokalyptická first-person střílečka Metro 2033 dostane pokračování. Jaký bude název? Metro 2034, jak jednoduché. O příběhu či vylepšeních samotného obsahu zatím nebyla řeč, vše se totiž točilo kolem jedné a významné novinky - Metro 2034 bude plně ve 3d a stane se tak jednou z prvních her, která tuto technologii zahrne. Vývojáři také pracují na prvním stažitelném balíku pro původní hru, který přidá nové zbraně, achievementy a Ranger mód. Dostupný bude podle slov THQ již v brzké budoucnosti.

E3 2010: Top hry podle Gametrailers

[anthraxCZ 29.06.10 10:03] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Herní portál Gametrailers, který soustředí na video obsah, není potřeba představovat. Při příležitosti E3 2010 se redaktoři webu již tradičně rozhodli vyhlásit nejlepší hry prezentované na veletrhu v různých kategoriích. Můžete tedy zhlédnout, co podle redakce Gametrailers, na letošní E3 nejvíce ohromilo v kategoriích - nejlepší střílečka, nejlepší racing hra nebo třeba největší překvapení. Všechny naleznete na stránkách E3 speciálu Gametrailers a těšit se můžete i na speciální kategorie jako nejlepší 3d hry show, největší překvapení, nejlepší konference či nejtrapnější momenty akce, u kterých určitě dobře pobavíte!

Přehled top momentů tedy bude takovou pěknou tečkou za letošní E3. Zcela subjektivně mohu říci, že mi letos chyběly oznámení velkých her - jmenovitě jsem postrádal Valve s Half Life 3 nebo aspoň třetí epizodou pro Half Life 2 a třeba Rockstar Games s novým dílem série Grand Theft Auto. Microsoft konference se nesla v duchu Xbox 360 Kinect her, což pro hardcore hráče nebylo příliš atraktivní. Ohlášení nebo představení úplně nových her bylo málo.

Příští E3 se bude konat o měsíc dříve, tedy v prvním týdnu měsíce července a v roce, kdy budeme zase všichni o rok starší. Letos nás čeká ještě Games Convention v německé Lipsku, které probíhá 8.-.10. července. Do konce roku pak nahlídneme ještě na říjnové Tokyo Games Show v Japonsku. Doufejme, že budou na nové hry plodnější. No a samozřejmě otázka na vás - co se vám nejvíce líbilo na letošní E3, co vám naopak scházelo a co překvapilo? Pište do diskuze!

Metal Gear Solid Rising bude série

[anthraxCZ 28.06.10 12:05] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360První Metal Gear Solid, který se objeví na Xbox 360, bude ten s podtitulem Rising, ohlášený na letošní E3 a představený na konferenci Microsoftu samotným Hideo Kojimou. O to, zda půjde o herní sérii nebo jednorázový titul, se přelo mnoho fanoušků Solid Snakea. Metal Gear Solid: Rising bude oficiálně herní sérií, a proto se můžeme těšit nejen na Rising, ale i další pokračování. Samotný Rising zhruba za rok.

Tvůrci Pure a Split Second plánují další hru

[anthraxCZ 28.06.10 11:19] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Není to tak dávno, co jsme zveřejnili recenzi na očekávaný arkádový titul Split Second: Velocity. Hra si nejen u nás vedla celkem obstojně, a proto by nebylo divu, kdyby tvůrci ze studia Black Rock Studios připravovali pokračování. Možná ale připravují zcela nový projekt. Každopádně, jejich oficiální homepage jednoznačně potvrzuje, že Black Rock mají něco za luben - zda půjde zase o závodní arkádovku, jako v případě Pure či zmiňovaného Split Second, je zatím otázka.

Na stránkách je totiž napsáno, že hledají schopného a zkušeného art directora, který by měl mít znalosti z oblastí všech herních žánrů a také v motion capturingu (snímání pohybu). Zatím neohlášený titul je plánován stejně tak jako předchozí hry na Xbox 360 a Playstation 3.

Nový Silent Hill od českých Vatra Games

[anthraxCZ 28.06.10 09:59] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Konference Konami na letošní E3 přinesla také oznámení dalšího dílu ze série Silent Hill. My vám trošičku opožděne přinášíme jeho live oznámení na veletrhu a také čtyřminutový trailer, který stručně naznačuje, že nový Silent Hill bude atmosférickým psychodramatem s hororovými prvky. Zajímavostí je, že na hře pracuje brněnské studio Vatra Games. Silent Hill vyjde na Xbox 360 a Playstation 3. Oficiální oznámení plus trailer naleznete uvntiř novinky.

Doporučuju zhlédnout video celé úplně od začátku, protože v úvodu je úžasný moment, kdy jeden z tvůrců dost divně kouká na druhého vývojáře. Tento moment byl také zařazen do nominací na Gametrailers v sekci nejtrapnějších momentů E3 2010.

Uživatelské sekce

Nick:
Heslo:

Shoutbox

Jméno:
5 + 5 =
melinafredawitt 10.02.17 v 16:45

why is no one talking

melinafredawitt 09.02.17 v 19:59

hola

melinafredawitt 09.02.17 v 17:23

what is this website

melinafredawitt 09.02.17 v 17:22

what is this website

melinafredawitt 09.02.17 v 17:21

hey

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Poslední komentáře

24.03.16 v 03:19 od asddsad Komentář

24.03.16 v 03:02 od asd Komentář

24.03.16 v 02:59 od Acro Komentář

24.03.16 v 02:57 od Sco Komentář

13.08.13 v 16:46 od acro Komentář

01.08.13 v 10:15 od Acro Komentář

29.06.13 v 00:51 od adadsa Komentář

17.03.13 v 19:22 od Acro Komentář

16.03.13 v 13:57 od Acro Komentář

16.03.13 v 11:21 od Acro Komentář

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain